معاونت پژوهش و فناوری- اخبار
اثر تالیفی عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران توسط انتشارات اشپرینگر چاپ و منتشر شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1397/1/26 | 
اثر تالیفی عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران توسط انتشارات اشپرینگر چاپ و منتشر شد
 
کـــــــــتاب تالـــــیفی دکتر داوود یونسیان، استاد دانــــــشــکده‌ی مهـــندسی راه آهن دانشـــگاه علم و صــــنعت ایـــران با عــــــنوان: " Analytical Methods in Nonlinear Oscillations" توسط انتشارات اشپرینگر چاپ و منتشر شد.
معادل فارسی کتاب مذکور عنوان" روشهای تحلیلی در نوسانات غیرخطی" که در 320 صفحه توسط دکتر ابراهیم اسماعیل زاده استاد تمام دانشگاه صنعتی اونتاریو کانادا، دکتر داود یونسیان استاد تمام دانشگاه علم و صنعت ایران و دکتر حسن عسکری محقق پسا دکتری دانشگاه واترلو کانادا تالیف گردیده است. این کتاب به  مرور روشهای ریاضی کلاسیک و نوینی که عمدتا در دو دهه اخیر جهت حل معادلات حاکم بر ماهیت ی غیر خطی برخی پدیده های فیزیکی بسط داده شده اند؛ می پردازد.
کاربردهای متنوع شامل مسائل مهندسی شامل دینامیک وارتعاشات غیرخطی سامانه های مکانیکی، تشدید گرها و سنسورهای نانو/میکرو از یکسو تا مسائل ریاضی در مدلسازی بیولوژی، اکولوژی، اپیدمیولوژی و ... نظر طیف وسیعی از محققین را به مطالب ارائه شده جلب می نماید. کتاب مشتمل بر هفت فصل بوده که علاوه بر تحلیل مسائل متنوع در هر فصل، در پایان هر فصل نیز مسائل متنوعی جهت حل خوانندگان ارائه شده که بعضا می تواند به عنوان مسائل باز زمینه های تحقیقاتی گوناگون تلقی شود.
کسب عناوینی همچون: دانشمند برجسته جوان کشور (سال 1393 )توسط فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، رتبه اول تحصیلی در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، دانشجوی نمونه کشوری در مقطع دکترا (سال 1384)، عضویت در هیات تحریریه چندین ژورنال نمایه شده معتبر بین المللی، محقق برگزیده دانشکده مهندسی راه آهن و اخیرا کسب جایزه محقق برجسته ریلی از انجمن مهندسان مکانیک انگلستان IMECHE  از جمله افتخارات دکتر داوود یونسیان استاد دانشکده‌ی مهندسی راه آهن دانشگاه علم و صنعت ایران است.
لازم به یادآوری است، مقر اصلی انتشارات اشپرینگر در برلین آلمان است و یکی از ناشران بزرگ بین المللی است که بیش از 170 سال در زمینه انتشار کتاب های آکادمیک و ژورنال های تخصصی علمی سابقه دارد.
معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران توفیق تالیف و انتشار این اثر علمی را به دانشگاهیان دانشگاه علم و صنعت ایران به ویژه مولف این اثر، جناب آقای دکتر یونسیان،  تبریک گفته و دستیابی به افتخارات بیشتر بین المللی را برای ایشان آرزو دارد.
نشانی مطلب در وبگاه معاونت پژوهش و فناوری:
http://idea.iust.ac.ir/find.php?item=7.7709.52690.fa
برگشت به اصل مطلب