[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
درباره معاونت::
معرفی افراد::
کارگروه::
مدیریت ها::
مجلات علمی-پژوهشی و ISI::
قوانین و مقررات::
اخبار ورویدادها::
افتخارات::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
::
کنفرانس ها و همایش های علمیششمین کنفرانس بین المللی پیشرفت های اخیر در مهندسی راه آهن-خردادماه 98
سومین کنفرانس ملی رویه های بتنی-اردیبهشت ماه 98
اولین همایش بین المللی قوای محرکه نوین-اسفندماه 97

اولین همایش ملی فناوری فضائی و کاربردهای آن-بهمن ماه 97
کنفرانس بین المللی کامپوزیت: مشخصه سازی، ساخت و کاربردها-20 و 21 آذرماه 97

کنفرانس فرآیندهای نوین در مهندسی ماهواره، انرژی و نانوفناوری-دی ماه 97چهل و نهمین کنفرانس ریاضی کشور-شهریورماه97


همایش بین المللی آلومینیوم ایران-اردیبهشت 97( IIAC2018)


همایش ملی شهرسازی تراکم ساختمانی و کیفیت محیطی-اسفند 96اولین کنفرانس بین المللی منظر راههای شهری و برون شهری با رویکرد بومی سازی


ششمین همایش ملی توربین گاز-آذرماه 96


پنجمین کنفرانس ملی بتن خود تراکم ایران و اولین کنفرانس ملی تعمیر و نگهداری سازه های بتنی-تیرماه 1396


بیست و پنجمین سمینار شیمی آلی ایران-شهریورماه96


اولین کنگره ملی کاربرد مواد و ساخت پیشرفته در صنایع-خردادماه 96


دومین کنفرانس توسعه پایدار در سیستم های انرژی آب و محیط زیست-اسفندماه 95


دومین جشنواره ملی انرژی های تجدید پذیر-بهمن 95


اولین کنفرانس ملی مدیریت و مهندسی پیشرفت-دی ماه 95


پنجمین کنفرانس بین المللی کامپوزیت مشخصه سازی ساخت و کاربردها-دی ماه 95


یازدهمین کنفرانس حفاظت و اتوماسیون در سیستم های قدرت -دی ماه 95


..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..

AWT IMAGE

:: آزمایشگاه جدید مرجع مرکزی با هدف استفاده حداکثری سایر دانشگاههای کشوردر دانشگاه علم و صنعت ایران افتتاح شد ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۹/۲۸ | 
آزمایشگاه جدید مرجع مرکزی با هدف استفاده حداکثری  سایر دانشگاههای کشوردر دانشگاه علم و صنعت ایران افتتاح شد

عصر روز دوشنبه، بیست و هفتم آذر ماه 96 ساختمان شماره 2 آزمایشگاه مرجع مرکزی در دانشگاه علم و صنعت ایران افتتاح شد و قرار است علاوه بر سرویس دهی به پژوهشگران این دانشگاه، به سایر پژوهشگران دانشگاهها و مراکز پژوهشی کشور نیز خدمات ارایه دهد.
به گفته دکتر منصور سلطانیه، مدیر امور پژوهش دانشگاه علم و صنعت ایران، در آزمایشگاه مذکور تجهیزات جدید و پیشرفته آزمایشگاهی وجود دارد و علاوه بر استفاده پژوهشگران دانشگاه علم و صنعت، سایر پژوهشگران دانشگاهها و مراکز پژوهشی کشور نیز می توانند از این امکانات استفاده نمایند.
دکتر سلطانیه به ضرورتها و مزایای ساخت و تجهیز آزمایشگاه مرکزی اشاره کرد و گفت: دانشگاه علم و صنعت ایران دستگاههای جدیدی را در مرحله ثبت سفارش دارد که برخی از آنها بسیار حساس بوده و شرایط خاصی برای نگهداری لازم دارند. در فضای قبلی آزمایشگاه مرکزی، فضا و مکان برای استقرار و نگهداری این تجهیزات مناسب نبود، لذا جایابی برای گسترش و توسعه آزمایشگاه در فضایی مناسب و پایدار برای استقرار دستگاههای بسیار حساس در برابر عوامل جوی، ضرورت داشت .
مدیر امور پژوهش دانشگاه علم و صنعت ایران افزود: در هر دانشگاهی آزمایشگاه مرکزی به نوعی پیشانی تجهیزات آن دانشگاه محسوب می شود. در دانشگاه علم و صنعت نیز بسیاری از تجهیزات با تکنولوژی بالا ( high tech) وجود دارد که متاسفانه تعدادی از آنان آنچنان که شاید و باید مورد بهره برداری قرار نمی گیرند.
 دکتر سلطانیه افزود: سیاست وزارت عتف بر توسعه آزمایشگاه مرکزی قرار گرفته است تا از این وسایل به نحو احسن استفاده شود. تمام عملکرد آزمایشگاههای عضو شبکه بیت دانشگاه توسط وزارت عتف رصد شده و بر اساس کارایی تجهیزات بودجه های جدید اختصاص می دهد. یعنی از طریق نرم افزارهایی عملکرد دانشگاهها را مورد ارزیابی قرار می دهد که اعتبارات تجهیزاتی دانشگاهها نیز بر اساس آن تخصیص می یابند.
وی به اقدامات معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت ایران برای خرید تجهیزات و دستگاههای این آزمایشگاه اشاره کرد و گفت: این معاونت در راستای ارتقای خدمات رسانی آزمایشگاهی و پیرو سیاست های وزارت علوم برای تجهیز آزمایشگاههای مرکزی، دستگاههای جدیدی را سفارش داده از جمله خرید «میکروسکوپ الکترونیکی» به ارزش 2.7 میلیارد تومان و «دستگاه رامان» به ارزش 1.2 میلیارد تومان را در مرحله ثبت سفارش دارد که مقدار قابل توجهی از هزینه های آن از خارج از دانشگاه تامین شده است.
دکتر سلطانیه در پایان صحبت های خودبه تمهیدات معاونت پژوهشی برای ارتقای سطح کیفی خدمات آزمایشگاه مرجع مرکزی دانشگاه اشاره کرد و گفت: از آنجا که بر اساس نتایج آزمایشگاهی، برخی تصمیمات مهم رقم زده می شود، نتایج باید تا حد بالایی قابل اعتماد باشند که این امر هم علاوه بر دستگاههای پیشرفته، نیازمند برخورداری از استاندارد ایزو 17025 است. اجرای این استاندارد هم، نیازمند فضا و پرسنل لازم است. از این رو، با توجه به محدودیت دانشگاه برای جذب پرسنل، در آزمایشگاه چهار نفر سرباز پژوهشی (دونفر دکتری و دو نفر کارشناس ارشد) را در اختیار گرفته ایم و لذا فرآیند پیاده سازی ایزو 17025 را در دستور کار خود قرار داده ایم.
لازم به یادآوری می باشد، ساختمان شماره یک آزمایشگاه مرجع مرکزی در کنار ساختمان شماره 2 این آزمایشگاه، برخی دستگاهها و تجهیزات را همچنان در خود جای داده و به فعالیت ادامه خواهد داد.
دفعات مشاهده: 775 بار   |   دفعات چاپ: 144 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان

مطالب مشابه


کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد . نقل هرگونه مطلب با ذکر منبع بلامانع می باشد .